lietuvių kalbos ignoravimas forume

Re: lietuvių kalbos ignoravimas forume

Standartinė Mosquito » Tre Spa 28, 2009 11:41:59

Litofcai pries kalbajobus :D As uz litofcus, man visada bus stemas BB linkas shockas ir visi kiti dalykai. Jei tamstos kalbajobai dar retkarciais ir is uz savo kiemo islystu i uzsienio forumus, suprastu gal, kodel taip yra. Taip litofciskai vadinsiu ir temas jei reikes.
Itin piktas moderatorius.
Vartotojo avataras
Mosquito
 
Pranešimai: 1995
Užsiregistravo: Pen Gru 31, 2004 17:47:50
Miestas: Laisvasis aljanso miestas Vilnius
Stilius: XC

Re: lietuvių kalbos ignoravimas forume

Standartinė o-o » Tre Spa 28, 2009 11:44:29

simasV rašė:O, kad tave pavadinau nesubrendusiu, tai atleisk, ne tik aš taip manau, bet ir pats to neslėpi su savo išsidirbinėjimais. Soriukas ir peace... ( :) čia, kad tau būtų lengviau mane suprasti...).


argi tik mane? paziurekim

simasV rašė:Tai irgi galima pateisinti - jauni nesubrendę žmonės vaikosi kalbos madų, vaikai nori kalbėti ta kalba kuria kieme kalba. Forumo tai nepuošia, bet galima susitaikyti. Ateis laikas ir suaugs (galbūt)…


simasV rašė:Ir gal jau atėjo laikas suaugti :?: Ką manot?


simasV rašė:geriau mokyklą lankyk, vietoj to kad 30 000 per sezoną važiuoti..


ant greituju stai keleta radau. bet esme tame, kad as visiskai nesuprantu tavo pozicijos, kad reikia viska versti i lietuviu kalba, bet apskritai pats svarbiausias dalykas, labiausiai reprezentuojantis foruma, t.y. pavadinimas, lieka nepakeistas ir cia viskas gerai. ir stai cia kazkodel tau "grubiai" atrodo tokie zodziai kaip dviratininkas ar vaziuotojas. kaip taip gali buti? jeigu kazka darom, tai darom iki galo, nes dabar yra pakeisti keli zodziai, po viena forumo skilties juostele yra papildomas uzrasas (tarkim po "plentas" labai graziai parasyta road), tuo tarpu po kitais nieko nera. vienur tik lietuviski pavadinimai, kitur tik angliski, pavadinimas forumo angliskas ir visiska netvarka yra. jei darome, tai darykime iki galo.

o jei nesupranti ironijos apie miestulius ir isbandulius, tai ka padarysi, svaistykis toliau savo pareiskimais. man is tikro nelabai rupi.

dar viena smulkmenele - man visad vienas geriausiu forumu (apie automobilius jis) yra http://www.per4m.lt/forum/, idomu, ar tau apsiverstu tuos zmones pavadinti "besivaikanciais madu vaikais"
Vartotojo avataras
o-o
 
Pranešimai: 4483
Užsiregistravo: Ket Gru 30, 2004 19:15:50
Miestas: Vilnius
Stilius: DH

Re: lietuvių kalbos ignoravimas forume

Standartinė Aicho » Tre Spa 28, 2009 13:00:56

Dabar belieka laukt, kol koks nors žemaitis ims reikalaut, kad būtų viskas tik žemaitiškai, arba ateis koks lenkas ir irgi ims šūkaut apie pažeidžiamas tautinių mažumų teises ir kad po pavadinimais turi būti atitikmenys lenkiškai etc. (lenkai ir žemaičiai neįsižeiskit, čia tik pvz. :) ).

Manęs gyvenime niekas neprivers BB vadinti centriniu myniklio velenu arba šifterių - bėgių permetimo rankenėlėmis. Skamba klaikiai.
Aicho
 
Pranešimai: 924
Užsiregistravo: Tre Lie 11, 2007 13:03:13
Miestas: UK - Kedainiai
Stilius: Road

Re: lietuvių kalbos ignoravimas forume

Standartinė Katakombas » Tre Spa 28, 2009 14:37:40

Per metų metus viskas visiems ,ar bent jau daugumai buvo gerai. Apskritai su visais dviratininkais yra daug lengviau susišnekėti naudojant detalių pavadinimus originalo kalba, kiek pažįstu dviratininkų,su visais šnekėdami apie dviračius naudojam tarptautinius arba originalo kalbos detalių pavadinimus. Su dviratininkais geriausia šnekėti dviratininkų kalba. Kaip tu pavyzdžiui išversi Freeride , Urban, 4x , Dirt ir kitokius sudėtingesnius stilių pavadinimus? Ar šitos MTB atšakos tau neegzsistuoja? Aš nepropoguoju kalbos žudymo, bet kol kas galima drąsiai pripažinti kad tokie dviratinių detalių , stilių ir t.t. pavadinimai ,kokius mes matome beveik visur yra daug lengviau įsimenami, lengviau parašomi ir be abejo juos galima naudoti bendraujant ne tik su Lietuvos bet ir užsienio dviratininkais. Mūsų kalba nemirs nuo keliolikos dviratinių pavadinimų nenaudojimo .
When you are out there, in the air, no-one cares, except the ground.
Vartotojo avataras
Katakombas
 
Pranešimai: 149
Užsiregistravo: Pir Gru 04, 2006 20:18:38
Miestas: vilnius
Stilius: DH

Re: lietuvių kalbos ignoravimas forume

Standartinė Dalius » Tre Spa 28, 2009 14:44:19

Paskutinį kartą redagavo Dalius Tre Spa 28, 2009 14:48:29. Iš viso redaguota 2 kartus.
Dalius
 
Pranešimai: 513
Užsiregistravo: Pir Spa 06, 2008 13:21:40
Stilius: XC

Re: lietuvių kalbos ignoravimas forume

Standartinė Mosquito » Tre Spa 28, 2009 14:47:28

Va o tokiu dalyku nepakesim. Istrinta.
Itin piktas moderatorius.
Vartotojo avataras
Mosquito
 
Pranešimai: 1995
Užsiregistravo: Pen Gru 31, 2004 17:47:50
Miestas: Laisvasis aljanso miestas Vilnius
Stilius: XC

Re: lietuvių kalbos ignoravimas forume

Standartinė simasV » Tre Spa 28, 2009 16:48:18

GILTY rašė:apie kokius kitus solidžius forumus tu kalbi?
Aš kalbu apie tai, kad kai kurie forumai turi savo taisykles dėl lietuviškumo, štai bmx.lt parasyta taip:
"Pageidautina rašyti lietuviškai, lietuviškais rašmenimis, paisant lietuvių kalbos gramatikos taisyklių.
(...). Visgi, forum.bmx.lt yra lietuviškas forumas ir reikia to paisyti."

Mosquito rašė:Jei tamstos kalbajobai dar retkarciais ir is uz savo kiemo islystu i uzsienio forumus, suprastu gal, kodel taip yra.
Ką turi omeny? Ar tai, kad angliškuose forumuose kalbama angliškai?

o-o rašė:as visiskai nesuprantu tavo pozicijos, kad reikia viska versti i lietuviu kalba
Man jau atsibodo kartoti savo poziciją, kuri tokia: 1. Skyrelių pavadinimai (kaip "Road", "Meetai") privalo būti lietuviški (jau sulietuvinti). 2. Techniniai terminai tebūnie pagal kekvieno sugebėjimus išsireikšti, (bet pageidautini lietuviški bent tokiais atvejais kaip "freimas"). 3. Kalba asmeniniuose pranešimuose kekvieno asmeninis reikalas (ir šiek tiek forumo įvaizdžio reikalas). Taigi mano pozicija nėra viską sulietuvinti, bet prisilaikyti lietuviškumo bent jau tada kai tam nereikalingos jokios proto pastangos.

o-o rašė:kazkodel tau "grubiai" atrodo tokie zodziai kaip dviratininkas ar vaziuotojas. kaip taip gali buti?
Ištraukei mano žodžius iš konteksto, kuriuose aš teigiau, kad nereikia visko versti pažodžiui; žodis "dviratininkas" nėra toks lakoniškas kaip "rider", todėl pavadimui gal ir netinka.

o-o rašė:jeigu kazka darom, tai darom iki galo, nes dabar yra pakeisti keli zodziai, po viena forumo skilties juostele yra papildomas uzrasas (tarkim po "plentas" labai graziai parasyta road), tuo tarpu po kitais nieko nera. vienur tik lietuviski pavadinimai, kitur tik angliski, pavadinimas forumo angliskas ir visiska netvarka yra. jei darome, tai darykime iki galo.
Pilnai sutinku, neviskas sutvarkyta. Būtų įdealu pabaigti versti temų pavadinimus ("Fixed gear" į "Fiksuota pavara") ir paaiškinumus po pavadinimais (jei tik jų reikia). "Street, trial, urban" ir "XC/Cross" manau nebūtina versti, nes šiuo atveju angliški terminai labiausiai nusako šių žodžių prasmę (o gal ir klystu, nesu labai į šiuos terminus įsigilinęs). O tavo norą viską išversti iki galo, įtariu kaip norą dar paišsidirbinėti, nuvarant diskusiją beprasmiška linkme. Jei tikrai nori viską temų pavadinimuose sulietuvinti, tai šaunu, tačiau tai daryti reikia protingai. Iniciatyvos neberodysiu, nes labai jau viskas su pašaipa sutinkama. O dėl forumo pavadinimo, jei jau jis toks istoriškai susiklostė, tai tegu toks ir būna, čia jau nebent forumo šeimininkai kitaip nuspręstų.

Atleiskit jei ką įžeidžiau pavadindamas "vaikais", bet kad labai jau vaikškas elgesys čia kartais rodomas. (Pats neužsigaunu vadinamas "kalbajobu" :) ).

Jei jums lietuvių kalba skamba juokingai ir kelia pašaipą, nemanau, kad verta tęsti diskusiją. Konstruktyvumo tikėtis bergždžia, ypač kai nueinama iki tokių palyginimų, kaip lenkų, žemaičių mažumų teisės :) ir pan.
Vartotojo avataras
simasV
 
Pranešimai: 719
Užsiregistravo: Ket Sau 15, 2009 16:32:50
Miestas: Latmiškis
Stilius: None

Re: lietuvių kalbos ignoravimas forume

Standartinė o-o » Tre Spa 28, 2009 16:58:46

as visiskai rimtai kalbu apie apie forumo pavadinimo keitima. skyrelis "meet'ai" irgi galima sakyti, kad istoriskai susikloste. kodel ji galima pakeisti, o pavadinimo ne? taigi, dar karteli pasikartosiu - jei daroma, turi buti daroma iki galo. issidirbinejimai issidirbinejimais, bet tikrai nesamone puse keisti, puse nekeisti. daugiau is tikro neturiu ka pridurti
Vartotojo avataras
o-o
 
Pranešimai: 4483
Užsiregistravo: Ket Gru 30, 2004 19:15:50
Miestas: Vilnius
Stilius: DH

Re: lietuvių kalbos ignoravimas forume

Standartinė simasV » Tre Spa 28, 2009 17:21:29

o-o rašė:as visiskai rimtai kalbu apie apie forumo pavadinimo keitima. skyrelis "meet'ai" irgi galima sakyti, kad istoriskai susikloste. kodel ji galima pakeisti, o pavadinimo ne? taigi, dar karteli pasikartosiu - jei daroma, turi buti daroma iki galo. issidirbinejimai issidirbinejimais, bet tikrai nesamone puse keisti, puse nekeisti. daugiau is tikro neturiu ka pridurti


Viena yra, istoriškai susiklostęs forumo pavadinimas, ir kita, paprasčiausios skyrelių antraštės.


Bet gerai, jei forumo šeiminkai sutinka, galime siūlyti savo lietuviškus pavadinimo variantus ir tada balsuojant iš jų išrinkti vieną. Bet atsižvelgiant į visas pašaipias reakcijas, nemanau kad tai verta.
Vartotojo avataras
simasV
 
Pranešimai: 719
Užsiregistravo: Ket Sau 15, 2009 16:32:50
Miestas: Latmiškis
Stilius: None

Re: lietuvių kalbos ignoravimas forume

Standartinė LinasV » Tre Spa 28, 2009 18:08:19

Pamačiau SimoV temą ir apsidžiaugiau. Paskaitęs nuliūdau dėl patyčių, paniekos ir nemeilės gimtajai kalbai. Negerbdamas savosios kalbos, negerbi savęs. Tuomet negerbi ir kitų kalbų, tautų ir jų kultūros.
Didžiąją sąmoningo gyvenimo dalį bendravau su žmonėmis, kurie aktyviai priešinosi nutautėjimui dar "sovietiniais" laikais ir puoselėja tautiškumą ir gimtąją kalbą iki šiol. Šios kultūrinės terpės požiūris tapo mano suvokimo dalimi.
Kalbos, kad kažkokių terminų neįmanoma išversti ir geriau svetimybės išvis atrodo naivus. Kaip ir teiginiai apie anksčiau buvusius, esamus ir būsimus barbarizmus, svetimybes ir kalbos teršalus. Naivumas nėra dorybė, neverta už jo slapstytis. Internete galima rasti specialistų nuomones apie svetimybių įtaką kalbos darkymui, kalbos raidą ir t.t. Tai liečia visas kalbas, ne tik lietuvių. Didele dalimi tai savęs menkinimas ar paprasčiausio išprusimo stoka. Įsileisdamas savo kasdienėn kalbon svetimybes ir dar visokiais klaikiai išdarkytais pavidalais, parodai savo nebrandumą, pažeidžiamumą ir tos išorinės jėgos (kultūros/subkultūros) akivaizdų poveikį sau.

Juokingai atrodo įrodinėjimai, kad neįmanoma tinkamai išversti dviračio sudedamųjų dalių techninių terminų. Smagiai prajuokintumėte bet kurios specialybės žmogų, kuris savo darbe vartoja lietuviškus terminus ir tarptautinių žodžių atitikmenis ir sugeba ratus vadinti ratais, o ne 'wheelsetu'. Remiantis tokia logika, inžinerijoje, medicinoje, ekonomikoje ir kt. jau senai turėjo vyrauti siaubingas svetimkalbės kratinys. Galbūt netgi istoriškai paveldėtas lenkiškų, rusiškų, vokiškų išsireiškimų jovalas, kurios dar būtų nepajėgusi išstumti dabar įsivyraujanti anglų kalbos įtaka.
Ilgus metus dirbu su tarptautinėmis organizacijomis (dabartinėje 21 tautybės), darbe informacijos srautas irgi didele dalimi nelietuviškas. Džiaugiuosi, kad tai neįtakojo mano kasdienės kalbos ir nebendrauju puskalbe su išdarkytais kitų kalbų žodžiais. Retkarčiais pavartoju žargoną kalbai pagyvinti, retkarčiais įpinu kokią 'mandrybę' ar žaviuosi visokiais tarmiškais/žargono perliukais. Bet liežuvis neapsiverstų įrodinėti, kad tai šiuolaikinės lietuvių kalbos raidos kelias ir aš juo eisiu.

Jei kam atrodo, kad gimtosios kalbos gerbėjai yra kažkokie nuo progreso atsiliekantys tamsuoliai puskvaišiai, tai aš esu toks ir tokiu liksiu :-)

P.S. beje, dėl savųjų kalbų darkymo ir nuvalkiojimo sielojasi visos tautos. Pasidomėkite pvz. rusų ar anglų kalbos "dumblėjimu" ir pastangomis išlaikyti tvarką.

Knygnešio daina
Melodija http://www.spaudos.lt/MenoGalerija/Knygnesiu_daina.htm

Aš už jūrų žiemavojau,
Nes šaltos žiemos bijojau,
O pavasario sulaukęs
Linksmas vėl namo aš traukiu.

Per girias, miškus ir kalnus
Mano kelias visur valnas.
Kelias tolimas be galo
Net mano širdis apsalo.

Aplankysiu miestą Kauną,
Nemunėlį - upę sraunią,
Gimtą kaimą ir tą vietą,
Kur aš užgimiau ant svieto.

Gyvenau tenai laimingai,
Bet neilgai būsiu gyvas,
Jau daugiau vargiai sugrįšiu,
Lietuvos nebaplankysiu. Jūs lietuviai, mano broliai,
Ar mylėjot jūs lig šiolei
Lietuvą, Tėvynę savo,
Kaip tas paukštis mylėdavo?

Ne, nemylit Jūs Tėvynės,
Kaip tėvai senos gadynės.
Jie Tėvynę taip mylėjo,
Kad ir kraują už ją liejo.

Ogi jūs ką šiandien darot -
Gimtą kalbą laukan varot.
Ir maskoliškąją kalbą
Šiandien imate į darbą.
Vartotojo avataras
LinasV
 
Pranešimai: 2203
Užsiregistravo: Pir Gru 19, 2005 21:16:53
Miestas: Kaunas
Stilius: All round

Re: lietuvių kalbos ignoravimas forume

Standartinė GILTY » Tre Spa 28, 2009 18:39:38

ar pats kada paskaitei bmx.lt? jei ne, tai patariu ten net nelįsti, iškart iššoktum pro langą.

Meetas, beje kuriam nemanau kad kada dalyvavai, buvo toks renginys, kai susirinkdavo Lietuvos raideriai kartu praleisti dienos, pavažinėti ir pavakaroti. va čia ir yra tas istoriškai susiklostęs pavadinimas.

jei tau taip nepatinka šis forumas, tai eik ir susikurk savo. ten galėsi kaip norėsi ką norėsi vadinti.

ir dar kartą, parodyk man tikrai solidų Lietuvos forumą.

no peace

edit: ir šiaip tie barbarizmai sudaro per mažą dalį komentarų. o jei ir kas rašo, tai jaunoji karta, kuri bendrauja tarpusavyje.
Vartotojo avataras
GILTY
 
Pranešimai: 3079
Užsiregistravo: Šeš Sau 29, 2005 19:13:33
Miestas: Vilnius
Stilius: Street

Re: lietuvių kalbos ignoravimas forume

Standartinė Dainius_J » Ket Spa 29, 2009 1:24:00

Tuos Lietuvos gyventojus, kuriems rūpi lietuvių kalba, kviečiu paieškoti lietuviškų žodžių čia: http://www.lkz.lt/startas.htm
Prikabinti failai
LT_draudziama_.jpg
LT_draudziama_.jpg (25.65 KiB) Peržiūrėta 13095 kartus(ų)
Keletą kartų garsiai suplokite ties ausimis - pasijusite geriau!
Vartotojo avataras
Dainius_J
 
Pranešimai: 98
Užsiregistravo: Pir Geg 19, 2008 12:07:56
Miestas: Vilnius
Stilius: All round

Re: lietuvių kalbos ignoravimas forume

Standartinė zilas » Pen Spa 30, 2009 11:49:20

kas cia pratryne ? kaip baltarusijoj jauciuos.
putin CHUILO
Vartotojo avataras
zilas
 
Pranešimai: 475
Užsiregistravo: Tre Rgs 09, 2009 11:13:19
Miestas: Kopgalis
Stilius: XC

Re: lietuvių kalbos ignoravimas forume

Standartinė Gintarass » Šeš Spa 31, 2009 4:41:58

Katakombas rašė:Floodgate-Šliuzas
Šliužas kur kas geriau skambėtų.
Katakombas rašė:"Tavo amortizuojančios šakės šliuzas sugedęs"
Ar ne mieliau ausiai:
"Tavo dviračio spyruokliuojančios šakės šliužas sugedęs"

Atsiprasau uz ironija. Nuo to, kad angliskaji zodi pakeisime olandiskuoju, kad ir trumpesniu, savo kalbos nepapuosime. Bet vertinu pastangas ieskoti tinkamu vertimu, forumas ir yra butent ta vieta kur terminai turetu gimti. Kalbininkai be dviraciu cia bejegiai. Pritariu temos autoriaus minciai stengtis reciau vartoti angliskus daliu pavadinimus ypac jei turime tikrai vykusius lietuviskus atitikmenis kaip kad remas vietoj freimo. Taciau nematau dideles bedos jei retsykiais vienas kitas kitos kalbos zodelis ir issprusta. Su saiku gerai viskas.
Vartotojo avataras
Gintarass
 
Pranešimai: 460
Užsiregistravo: Pen Rgp 25, 2006 8:42:55
Miestas: Vilnius
Stilius: Commuting

Re: lietuvių kalbos ignoravimas forume

Standartinė Junkman » Šeš Spa 31, 2009 9:48:52

Juokai juokais, bet skyrelį „Media section“ galime pervadinti į „Medijų sekcija“.
Vartotojo avataras
Junkman
 
Pranešimai: 302
Užsiregistravo: Pen Geg 12, 2006 18:52:16
Miestas: Vilnius
Stilius: Commuting

Re: lietuvių kalbos ignoravimas forume

Standartinė pogo » Šeš Spa 31, 2009 11:18:20

kai ne lietuviskai raso tai jum sirdi skauda, o kai raso ne simpleksas o droileris ir t.t tai normalu?
Vartotojo avataras
pogo
 
Pranešimai: 454
Užsiregistravo: Ant Lie 21, 2009 16:37:09
Miestas: Klaipėda
Stilius: FR

Re: lietuvių kalbos ignoravimas forume

Standartinė Raitis » Sek Lap 01, 2009 20:15:48

Koks skirtumas, ar tas ar tas ne lietuviškai. ;D
Vartotojo avataras
Raitis
 
Pranešimai: 2042
Užsiregistravo: Sek Spa 09, 2005 13:23:03
Miestas: Vilnius
Stilius: DH

Re: lietuvių kalbos ignoravimas forume

Standartinė Kaspis » Tre Lap 18, 2009 14:29:10

aš už:) nors pats dažnai be lietuviškų raidžių rašau, bet bent stengiuosi atprast nuo šitos kvailos mados. Yra vienas audio forumas labai gerą taisyklę įvedęs - už postą, vengiant lietuviškų raidžių, įspėjimas, keli įspėjimai - banas savaitei ar dviem :)

labai jau agresyvus būdas, bet turbūt vienintelis ir labai veiksmingas, norint pripratint publika lietuviškai rašyt, jau nekalbu apie visokius soriukus ir numberius :bita:
Vartotojo avataras
Kaspis
 
Pranešimai: 125
Užsiregistravo: Ant Bal 14, 2009 12:04:09
Miestas: Kaunas
Stilius: XC

Re: lietuvių kalbos ignoravimas forume

Standartinė Jonzam » Ant Lap 24, 2009 4:20:48

Velnias, zodis ne zverblis bet ir ne kazkas kas butu vertas tokio sureiksminimo. Visgi tai tik padeda mums dalintis kazkokia informacija, reiksti nuomone, bendrauti. Ir tik reikia laikytis kazkokios tvarkos kad lengviau butu vienas kita suprasti. XXIa. vertybes pasikeitusios. Zemes gyventojai maisosi kalbos irgi. O ir forumas manau pasaulietiskas ir yra orentuotas ne i kalbininkus ir Lietuviu kalba.
Vartotojo avataras
Jonzam
 
Pranešimai: 835
Užsiregistravo: Tre Geg 10, 2006 17:07:00
Miestas: Kaunas
Stilius: Street

Re: lietuvių kalbos ignoravimas forume

Standartinė rimas123 » Sek Bir 06, 2010 10:46:32

Ir Visa Tai Kas Yra Grazu Yra Grazu(I.V.T.K.G.Y.G)
Siaip foto/video susijusios su dviraciais


gal reikt užmest varneles? Dauguma pavadinimų toje temoje su lietuvybe pavadintos, tai gal reik suvienodint.
Vartotojo avataras
rimas123
 
Pranešimai: 380
Užsiregistravo: Ant Bir 05, 2007 9:52:11
Miestas: Kaunas
Stilius: All round

Ankstesnis

Grįžti į Forumo naujienos, pasiūlymai ir pagalba

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių