Dviračių lenktynių kultūra ir ką daryti dėl pagerėjimo

Dviračių lenktynių kultūra ir ką daryti dėl pagerėjimo

Standartinė LinasV » Pir Geg 09, 2016 14:17:36

Man atrodo, kaip dviračių sporto mėgėjai, kaip bendruomenė šiame forume ir savo klubuose turime diskutuoti apie dalyvavimo lenktynėse kultūrą, meistriškumą ir tvarką. Kad mažintume griūčių ir incidentų skaičių ir riziką, švariau konkuruotume ir gerėtų mūsų sportinis meistriškumas. Padiskutuokime.

Asmeniniai pastebėjimai kaip sportininko mėgėjo, dalyvaujančio dviračių varžybose 10 metų (~10-12 startų/kasmet) ir kaip dviračių varžybų ir renginių organizatoriaus (organizavau virš 50 varžybų ir renginių).

Dviračių sporto taisyklės ir realios "žaidimo taisyklės" gan komplikuotos, kartais atrodo nelogiškos ir prieštaringos. UCI plento, MTB taisyklės neišverstos lietuviškai. Dauguma jų nežino ir negali teisingai interpretuoti. Nei dalyviai, nei organizatoriai. Neminėkime UCI vardo be reikalo, nes visi esame nusidėję ;-)
Pvz. krepšinyje kaimo varžybose, LT ar Europos čempionate taisyklės vienodos (žingsniai, tritaškiai, negalima spirti koja į krepšį ir kt). LT mėgėjiškame dviračių sporte yra visko ir kiekvienas asmeniškai dar stengiasi susikurti savas taisykles.

Dalis nesąmonių baigtųsi, jei kas nors padarys šventą darbą ir išvers UCI bent populiariausių dviračių sporto disciplinų (Plentas, XCO, trekas) taisykles, priedus, baudas ir paskelbs vienoje vietoje ir papildys ateityje daromus pakeitimus. Kad ir vietinės, ir aukštesnio lygio varžybos, visas sportas vyktų pagal vienodas taisykles. Arba neminėtume UCI be reikalo ir žinotume ko konkrečiai nesilaikome kituose formatuose.

1) Dviračių lenktynėse padaugėjo mėgėjų, daug naujų žmonių dalyvauja varžybose.
2) Suaugę mėgėjai virš 20,30, 40 metų neturi dviračių sporto pagrindų ir lenktynių patirties. Tik maža dalis veteranų, sportavę vaikystėje ir jaunystėje, ar dviračių sporto fanai supranta apie dviračių lenktynes ir moka jose važiuoti. Dauguma mėgėjų turi asmeninę nuomonę visais klausimais, bet neturi žinių ir patirties. Dalis neskuba mokytis, neturi kur. Net ir mėgėjų klubų nariai neturi gero pasiruošimo.
4) Vaikai 14, 16, 18 m, iš sporto mokyklų turi žymiai geresnį pasiruošimą ir patirtį; daug geresnę už daugumos mėgėjų. Nes turi trenerius, sistemingai sportuoja, dažnai lenktyniauja.
Tai gerai matosi B grupės ir kitų varžybų rezultatuose.
5) Vaikai važiuoja gan aktyviai, kartais agresyviai, pagal savo patirtį ir žinias. Mėgėjams atrodo, kad pavojingai, nes jie daugiau saugosi, bet padaro ir grubių klaidų. Vaikams energija eina priekyje, protas iš paskos. Bet jų rezultatai geresni.

6) Susiformavo mitas, kad vaikai, sporto mokyklų auklėtiniai važiuoja pavojingai, rizikingai. Man atrodo, kad jie tiesiog važiuoja sportiškiau, rizikuoja laimėti, vykdo trenerių nurodymus.
7) Dalyvių patirties skirtumai masinėse varžybose sukuria daug pavojingų situacijų ir incidentų.
8) Atskirai važiuodami sporto mokyklų vaikų, jaunimo varžybose jų dalyviai rungtyniauja su sau apylygiais ir visų elgesys ir patirtis panaši.

9) Rezultate Plento taurėje ir kitose masinėse varžybose turime jaunų sportininkų ir mėgėjų mixą su labai skirtinga kultūra, patirtimi ir dėl to konfliktus, incidentus.

Forumuose turime daug diskusijų kam neužteko ir neskani buvo košė po varžybų, per mažas starto numeris ir blogas gardas. Bet per mažai bendravimo kaip visiems mokytis ir saugiau, sportiškiau lenktyniauti šioje situacijoje. Kaip kelti mėgėjiško dviračių sporto kultūrą ir lygį.

10) Man atrodo, kad šioje situacijoje mėgėjai turi ieškoti būdų, kaip mokytis sportiškiau ir saugiau važiuoti lenktynėse. Dažnai mokytis iš tų pačių vaikų, sport mokyklų auklėtinių.

11) Sporto mokyklų auklėtinių naglumas ir kai kurių trenerių elgesys tarsi mokantis ir skatinantis taip elgtis ryškus ir nepriimtinas. Norėtųsi įvesti geltonų ir raudonų kortelių sistemą, kaip futbole, ir kai kuriuos šalinti iš varžybų joms dar neprasidėjus.

12) Lietuvos mėgėjiškame dviračių sporte kai kurių dalyvių chamizmas ir nesiskaitymas su teisėjų, organizatorių nurodymais pasiekęs užribį, kas neįsivaizduojama kitose sporto šakose. Kai sportininkai diskvalifikuojami, pašalinami iš aikštės, gauna baudas, turi praleisti rungtynes, ar net nubaudžiamas visas klubas ir atitinkamus prasižengimus. Pirmas metu į save akmenį ir visi čia esame vienodi, bet kažkada turi įvykti pasikeitimai. Kas bus pirmas?

13) Kai kuriems mėgėjams reikėtų praeiti "dviračių sporto ABC kursus", gauti pažymėjimą, prieš stojant į startą. Erdvė klubų, laisvai samdomų trenerių ir kitų tinkamą kvalifikaciją turinčių specialistų veikliai. Dviračių sport mokyklų trenerių papildomai veiklai ir uždarbiui :-)

Kad mėgėjiškas Lietuvos dviračių sportas progresuotų, būtų daugiau tikro sportiškumo, saugumo.

Nepretenduoju į išsamų žinojimą ir jokias tiesas. Tik mano asmeninė nuomonė ir pastebėjimai. Pats dalyvaudamas ir organizuodamas esu ne kartą suklydęs ir ateityje dar tikrai padarysiu klaidų, jei nesėdėsiu po medžiu, o važiuosiu dviračiu ir ką nors organizuosiu :-)
Vartotojo avataras
LinasV
 
Pranešimai: 2203
Užsiregistravo: Pir Gru 19, 2005 21:16:53
Miestas: Kaunas
Stilius: All round

Re: Dviračių lenktynių kultūra ir ką daryti dėl pagerėjimo

Standartinė myciokas » Pir Geg 09, 2016 14:40:23

Linai, paprieštaraučiau kai kuriais aspektais dėl vaikų iš sporto mokyklų :wink:
Vartotojo avataras
myciokas
 
Pranešimai: 1519
Užsiregistravo: Pir Geg 04, 2009 15:49:03
Miestas: Vilnius
Stilius: XC

Re: Dviračių lenktynių kultūra ir ką daryti dėl pagerėjimo

Standartinė LinasV » Pir Geg 09, 2016 15:42:25

Prašom drąsiai ir viešai rašyti savo nuomonę.
Vartotojo avataras
LinasV
 
Pranešimai: 2203
Užsiregistravo: Pir Gru 19, 2005 21:16:53
Miestas: Kaunas
Stilius: All round

Re: Dviračių lenktynių kultūra ir ką daryti dėl pagerėjimo

Standartinė babkės » Pir Geg 09, 2016 16:45:25

Sutinku, kad mėgėjai gali labiau saugotis, o jaunimas važiuoti aštriau, bet gal tas aštrumas kartais peržengia ribas. Pavyzdžiui kai grupė įvažiuoja į posukį 3-4 eilėmis sporto mokyklos auklėtinė (-is) įvažiuoja į posūkį grupės viduryje, o išvažiuoti bando jau vidine posūkio dalimi. Tokiu atveju yra užblokuojamas kelias visiems vidine dalimi važiavusiems dviratininkams. Arba kai treneriai kiša auklėtinius ne į jiems priklausančius gardus. Niekaip negaliu sutikti, kad čia mėgėjai nežino dviračių mokyklų kultūros. Aš čia matau tik kultūros nebuvimą
babkės
 
Pranešimai: 83
Užsiregistravo: Sek Geg 22, 2011 22:38:13
Stilius: XC

Re: Dviračių lenktynių kultūra ir ką daryti dėl pagerėjimo

Standartinė AED » Pir Geg 09, 2016 16:52:40

Dviračių sporte važiuojant grupėje niekas nieko neblokuoja, tiesiog neužsiimi savo vietos. Kaip jau ne kartą buvo rašyta - tai kontaktinis sportas ir savo vietą reikia ginti, o ne galvoti, kad kažkas tau paliks laisvos erdvės platiems manevrams.
Vartotojo avataras
AED
 
Pranešimai: 2578
Užsiregistravo: Ket Sau 13, 2005 21:46:21
Miestas: Vilnius - Kaunas
Stilius: None

Re: Dviračių lenktynių kultūra ir ką daryti dėl pagerėjimo

Standartinė G_P » Pir Geg 09, 2016 17:27:10

gal geriau nesakykit to žodžio 'kontaktinis sportas", nes man nebaisu kai kažkas atsiremia pečiu ar alkūne ar bakstelna vairu i užpakali- aš net nesikeikiu. Keikiuosi kai kažkas per 1 m metasi į šoną. ar kai posukyje pikiruojasi skersai grupės trajektorijos- tas nėra normalu. jei moki aštresne trajektorija išimti, tai išiminėk priekyje važiuodamas arba už grupės kur erdvės daug- pabegsi arba sutaupysi jegų be pavojaus kitiems. kam reikia tų lūžusių kaulų paskutiniam rate, pakutiniam posūkyje? Ar PT garbė ir prizai to verti??? per toki kontaktinio sporto supratimą ir zavalinasi 3juostų kelyje nuokalneje 50kmh+ riedant- kam???
Apkritai per mažai mūsuose gausesnių treniruočių bent 10 žmonių. Visi tobulina greitį o ne techniką
Velomanai Team
Plentas, MTB.
Vartotojo avataras
G_P
 
Pranešimai: 133
Užsiregistravo: Tre Rgp 04, 2010 20:35:46
Miestas: Kaunas
Stilius: Road

Re: Dviračių lenktynių kultūra ir ką daryti dėl pagerėjimo

Standartinė hansas » Pir Geg 09, 2016 18:11:14

Na jaunimui visada labiau niežti nei veteranui. Bet mes turbūt negalim su tokiu pačiu požiūriu dalyvauti? Veteranai daugiau kuom rizikuoja ir daugiau už ką atsako gyvenime - gyvenimas pirma, rezultatas paskui. Ir sveria dažnai veteranas du kart daugiau nei tas jaunimas. Kontaktas čia nelygiavertis - nelabai pasieksi kur atsiremti, nes kažkur ten žemiau, o jei ir pasieksi, tai gali nepajusti tos atramos. Perdėta čia aišku, bet vienareikšmiškai labiau skauda kai atsigula 90 kg, nei 40-50... Mūsų sąlygos nėra ir nebus vienodos.
Nesu ekspertas etikos ir UCI taisyklių, ir važiuoti pradėjau ne nuo jaunų dienų su treneriu, tai tik iš teliko ir >5 metų PT galiu spręsti. UCI taisyklės ir reglamentai čia turbūt tikrai ne viskas. Mano manymu, turėtų būti kažkokia hierarchija ir disciplina grupėje. A distancijoje gal todėl ir yra tvarkos daugiau, kad pagrindiniai autoritetai ten. Nėra B distancijoje autoritetų tai ir daro kas ką nori. Bakstelėtų jaunimui kas nors alkūne švelniai į šoną, aprėktų prasmingai ir įsivyrautų tvarka ilgainiui: darai bardaką, neisipaišai į grupės ideologiją - eik į galą ir makaluokis ten. Tatai pastebėjęs nepatyręs mėgėjas irgi suklustų. Atkreiptų dėmesį į tai kas priimtina, o kas yra netinkamas elgesys.
Ir visgi čia nėra vien jaunatviškas veržlumas. Vakar B grupėje ne kartą buvo, kad entuziazmo pagauti užtraukia priekį, visi jau isivažiuoja ties 50 ir staiga persigalvoja, davai visą grupę stabdyti. Ir kadangi priešinis vėjas tai dar ir gana staigiai. Ir davai visa grupė ant stabdžių. Tai jei nenori traukti - neik į tą priekį. Čią jau ir posūkių nereikia - tiesiojoj būna kas vietos neranda. Ir niekaip nesuprantu, koks čia veržlumas, kad greitoj nuokalnėj, kur vietos pilna, reikia tik visiem greitai nusileisti, kam tie manevrai? Per galvą už tokias nesamones.
Mes tai savo komandoj kuris laikas diskutuojam, kad reikalingos pasistumdymų treniruotės. Pradžioj gal ant žolės. Pereitumėm prie kontaktinio sporto. Bet tada jaunimas kentėtų dėl ne tos svorio kategorijos, vėl negerai...
hansas
 
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: Pir Bir 11, 2012 12:18:08
Stilius: Road

Re: Dviračių lenktynių kultūra ir ką daryti dėl pagerėjimo

Standartinė hansas » Pir Geg 09, 2016 18:55:13

Pamasčiau ką prirašiau ir sąžinė užgraužė... Gal padėtų bendros treniruotės su komandų jaunimu, būtų galima perprasti jų mastyseną. Važiuojant A distancijoje overall greitis didesnis, posūkiuose mažiau tasymosi, viskas ramu, nes žinai ką kas darys. B važiavima kažkaip niekas neaišku. Na ir mes, mėgėjai, turbūt per jautriai reaguojam į 'jaunatvišką veržlumą'.
Na o su tais startais tai čia mūsų kasdienybės problema - bardakas keliuose (primena B distanciją :-) ), bardakas gamtoj, bardakas statybose, bardakas sustojime i gardus. Kažkada praeis. Baisu tik, kad vaikai elgiasi taip pat, kaip tėvai. Tai gali užtrukti.
hansas
 
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: Pir Bir 11, 2012 12:18:08
Stilius: Road

Re: Dviračių lenktynių kultūra ir ką daryti dėl pagerėjimo

Standartinė Gadas » Pir Geg 09, 2016 18:58:06

Geras dviraciu sportas kontaktinis sportas. Na net krepsinis yra ne kontakite sporto saka, bet cia tik ant popieriaus, o tuos "leistinus" kontaktus kontroluoja teisejai. O kaip yra cia? kas juos kontroliuoja??? Ir kokie kontaktai galimi? Tempimas uz ausies jauno galimas kontaktas?? :))
Gadas
 
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: Pir Bir 03, 2013 14:48:53
Stilius: None

Re: Dviračių lenktynių kultūra ir ką daryti dėl pagerėjimo

Standartinė kurmis » Pir Geg 09, 2016 20:08:09

babkės rašė:...Arba kai treneriai kiša auklėtinius ne į jiems priklausančius gardus
+1.
Kiek matau trenerius, tai tik kišančius jaunimą ne į savo gardus, o tam jaunimui paskui reikia atlaikyti aplinkinių bambėjimą. Dar treneriai aiškiai pasireiškia trasoje baubdami ant savo "auklėtinių" baisiau ir baisesniais žodžiais nei kaimietčiai ant nepasivelkančios karvės. Grįžtant prie kultūros, tai tikriausiai reiks palaukti kol tokie sportininkų "pedagogai" nusibaigs, tada bus galima pradėti tikėtis pagarbos konkurentui ir galvojimo apie kitus.
Tikiu, kad yra ir kultūringų puikių trenerių, ale pastarųjų nepasimato aukščiau paminėtų fone :) .
Vartotojo avataras
kurmis
 
Pranešimai: 793
Užsiregistravo: Ket Bal 24, 2008 9:57:49
Miestas: ...dabar Vilnius, sekantis...
Stilius: All round

Re: Dviračių lenktynių kultūra ir ką daryti dėl pagerėjimo

Standartinė Production » Pir Geg 09, 2016 20:29:16

Mano nuomone jaunimas nevažiuoja nei pavojingai nei ką. Pas vyresnius lėtesnė reakcija, mažesni dviračio valdymo įgūdžiai ir lenktynių trūkumas. Jei norite, kad lenktynėse visi važiuotų taip pat tvarkingai kaip ir per treniruotę kolonoje, tai pagalvokit ko išvis į varžybas važiuoti...1. Kam treneriai grūda vaikus ne į savo gardus?

Tam, kad nelenktų jūsų pavojingai. Dažniausiai sporto mokyklų jaunimas yra stipresnis, nei mėgėjai, todėl judėdami į priekį jie
turi jus lenkti, o kartais pamatę priekyje pabėgimą turi reaguoti iškarto, nes pas juos pavarų trūkumas, jėgų, strategijų ir komandiško žaidimo. Todėl braunasi į priekį kuo greičiau.

2. Kas iš to buvimo priekyje, ko ten lenda?

galima reaguoti greitai į pabėgimus, priekyje vyksta mažiausiai griuvimų, grupės tampymųsi, jei per sunku gali šiek tiek lėčiau važiuoti ir taip atsidūrus grupės gale jau būsi atgavęs jėgų, o jei būsi gale ir reiks atsilikinėti, tai išplauksi. Mokėti važiuoti grupės priekyje yra labai naudingas ir sudėtingas įgūdis, kuris išmokstamas su daug praktikos.

3. A distancijos ir B skirtumai

A - važiuoja stipresni, labiau patyrę, vyresni
B - važiuoja silpnesni, mažiau patyrę, jaunesnis
Kas iš to? Daugiau patirties ir jėgų, mažiau rizikingų manevrų aplink lėtesnius dviratininkus.
Nėra jokios hierarchijos. A grupėje pvz Kaune buvo pora komandų kurios kontroliavo lenktynes, STAKI, Rietumu, Top Team (pagal tai, kad pabaigoje kažką ten darė) ir Vėtrungę (pagal skaičių žmonių priekyje ir vienkartinių kontrolių). Taigi, mėgėjams net nebėra tikslo eiti į priekį ir maskatuotis ir rizikuoti. Visi važiuoja ir žino, be šitų komandų narių nepabėgs, o pabėgti su jais reikia sėkmės ir nemažai jėgų, tai ir sėdi ramiai, plius greitis didelis, tai ir nėra noro bėgioti.

B distancijoj nėra jokios kontrolės visi yra komandų kapitonai, daro ką nori, o ne tai ką jiems liepia, todėl nori atakuoja, nori ne, nori varo priekį, nori ne ir pan...

4. Apie entuziazmą

Dviratininkai kartais ir atakuoja, užtraukia prie šoninio, kad skiltų grupė, kažkas atkabintų ir pan. Pamačius, kad nepavyksta nustoja tai daryti ir dėl to yra tie greičių svyravimai, kurie taip jums nepatinka. Nes kuo senesnis, tuo mažiau aštrumo turi, todėl ir pykstate. Dėl lenktimo arti, netikiu, kad jie jus lenkdami vairus trina vienas į kitą. Kuo arčiau pravažiuoji pro žmog, tuo arčiau jo važiuojant jėgų sutaupai, toėl arti pravažiuojant sutaupoma jėgų. Jau esu sutikęs vieną mėgėją, kuris skundėsi per treniruotę, kad jam baisu važiuoti grupėje. Klausiu ar dažnai joje važiuoja. Pasirodo, kad nelabai. Ką daryti? Dažniau važiuoti grupėje. Nemink treniruotės vienas, susirask draugų ir minkit bent keturiese.

5. Dabar ką galit padaryti,

1. Skirkite 1h per savaitę technikai (stovėjimas vietoje, galo pakėlimas, priekio pakėlimas, pašokimas dviračiu į orą, aštuoniukęs, stovėjimas vietoje be kojos, be rankos, be rankų..., šokinėjant pasukti dviratį ratu, švelnus nusileimas ant žemės). 1h daug? tarkime minate 5 kart per savitę, tai skirkite 10 min prieš treniruotę technikai
2. Mokykitės iš profų ir kitų video.
https://www.youtube.com/channel/UCuTaETsuCOkJ0H_GAztWt0Q
Geriausia vieta mokytis apie dviračių sportą nuo A - Z. (kas supranta angliškai. Yra subtitrai ir nemokamai, tik reikia skirti laiko.
3. Manevravimas nėra kultūra. Spjaudymas ant kitų, nosies pūtimas viduryje grupės, keikimasis, bandymas išversti specialiai užstabdant supykus, bandymas primušti po varžybų yra nekultūringas elgesys.Sėkmės visiems!!!
Production
 
Pranešimai: 32
Užsiregistravo: Ant Gru 01, 2015 15:38:10
Stilius: None

Re: Dviračių lenktynių kultūra ir ką daryti dėl pagerėjimo

Standartinė gerardas92 » Pir Geg 09, 2016 21:39:38

Manau jauniai tikrai geriau jauciasi grupeje, nei megejai, todel vaziuoja drasiau. Jie ne tik imlesni, drasesni, bet ir nuolat slifuoja si aspekta. Neturintiems siu igudziu megejams vargu ar pagelbes kartasavaitines treniruotes keturiese. Po sio etapo kilo daug diskusiju, nors is tiesu kiek pamenu, didziojoje dalyje b distancijos varzybu zavalai nebudavo retas reiskinys. Linai, pataisyk mane jei klystu, bet uzmiescio varzybose (elektrenai ar kaisiadorys) zavalu budavo maziau? Gal trasos sudetingumas tam turi taip pat nemenkos itakos?
gerardas92
 
Pranešimai: 37
Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2010 14:25:21
Stilius: None

Re: Dviračių lenktynių kultūra ir ką daryti dėl pagerėjimo

Standartinė saruatko » Pir Geg 09, 2016 23:47:37

Zavalo nuo kalno dalyvis. Situacija mano akimis: du bičai susikabinę eina skersai grupės, griūna tiesiai prieš mane, iš abiejų pusių turiu po žmogų, stabdau, skrendu, ant manes atskrenda dar du-trys žmonės, pasipila keiksmažodžiai ir kad debilai visi čia. Liūdna, bet net ir nukentėjęs supranti, kad būna, nėr ko keiktis ir verkt - stok, jei gali, ir važiuok. Esu iš tų atsargesnių mėgejų. Aplink visi važiavo gražiai ir saugiai, jokių klyksmų posūkiuose, visi laikosi linijos, stabdo pasilikdami vietos - pagal meistriškumą.

Megėjų varžyboms gal padėtų mažiau techniškos, lengvesnės trasos su daugiau atviros vietos, kad išsisluoksniuotų grupės greičiau? Tikrai norisi saugesnių varžybų, nes ir sveikata brangi ir dviratis kainuoja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Vartotojo avataras
saruatko
 
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: Ant Rgs 30, 2014 22:19:15
Stilius: All round

Re: Dviračių lenktynių kultūra ir ką daryti dėl pagerėjimo

Standartinė LinasV » Ant Geg 10, 2016 0:09:08

Vienais metais turėjau laiko važiuoti Kaune trumpoje B distancijoje. Atsidūriau vienoje grupelėje su mergaitėmis iš Panevėžio aš ir dar keli žmonės. Trenerė stovi įkalnėje ir šaukia "Minkite greičiau k*rvos bli*t, laikykitės, o tai minsite namo į Panevėžį". Mergaitės mina, verkia, snargliai ir ašaros bėga. Net spausti dingo noras. Pagalvojau, kad taip ir užaugo Panevėžyje zilporytės su pučinskaitėmis ir krupeckaitėmis - per sunkų darbą snarglius ir ašaras. Bet savo dukros ten neatiduočiau.
Vartotojo avataras
LinasV
 
Pranešimai: 2203
Užsiregistravo: Pir Gru 19, 2005 21:16:53
Miestas: Kaunas
Stilius: All round

Re: Dviračių lenktynių kultūra ir ką daryti dėl pagerėjimo

Standartinė hansas » Ant Geg 10, 2016 8:29:14

Na ir kokia teisingą poziciją užimti mum, pagyenusiems mėgėjams, tada? Mes tikrai nestatysim i pirmą vietą rezultato. Na gal kai kurie, bet vienetai. Snargliai ir mum taškosi labai dažnai. Ašaros gal nebyra, nes neverta - turim svarbesnių tikslų. Jeigu reiktų parminti į Panevežį - prašau, nebaisu :) Jeigu verstis per galva - ne. Jau geriau i Panevėžį ir atgal.
Bet varžytis tai norisi. Bet ne kaulu ir darbingumo sąskaita. Jeigu pratesiant analogijas su krepšiniu. Kad ir Kauno lygio lygoje tikrai yra daugiau visko nei krepšinio taisyklės. Pilna nematomų elementų už taisyklių ribos - smugiai alkūnėmis, pastumimai keliais. Būna ir traumų dėl to. Apie rimtas važybas nėr ką ir kalbėt. Bet taip galima ir 'prisiprašyti'. Jeigu susirenka kaime chebra 'savo malonumui', taisykles, sakykim, žino ir kažkas ima lošti rimtai, tai i galva gaus arba lieps eiti namo. Tai jeigu nesinori traumu, reikia susirinkti po darbo ir pasidaryti nelegalias lenktynes? Neįdomiai skamba ir kažkaip pasidavėliškai.
Tema yra apie kultūra ir UCI taisyklės/reglamentai tikrai ne viskas. Ir cirko elementai irgi ne visada gelbės. Ir ne visi gali jiem skirti laiko. Kažkokie įgūdžiai su laiku ir savaime atsiranda. Nori nenori tenka važybose rankomis ar pečiais pasiramstyti. Beje, irgi dalyvavau nuokalnės griūtyje. Nesuprantu, kaip iššilaikiau ant kojų stačias. Nebūčiau patikėjęs, kad taip greitai galima sustoti nuo 50 iki stovėjimo ant asfalto, Padėjo natūralios atramos atsiradusios kelyje. Bet tokioj vietoje griūties priežastis tikrai ne sportinė kova, o elementarus aplaidumas ir neatsakingumas. Čia kaip kalbėjimas telefonu už vairo.
Turbūt teks tęsti karjerą toliau ir žiūrėti kas bus. Mėginant pratintis prie kontaktinio sporto. Bet ta trenerė iš Panevėžio tai galėtu pasilikti namie...
hansas
 
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: Pir Bir 11, 2012 12:18:08
Stilius: Road

Re: Dviračių lenktynių kultūra ir ką daryti dėl pagerėjimo

Standartinė arisx » Ant Geg 10, 2016 9:51:19

Joa - vien dėl tos trenerės iš Panevėžio elgesio viešoje vietoje ir profesinio atitikimo pedagoginiam darbui su nepilnamečiais vertėtų naują temą forume pakurti - kokios dar kultūros ir nerašytų važiavimo grupėje taisyklių laikymosi tikitės iš vaikų , su kuriais dirba tokia ir panašūs į ją "treneriai" - pritariu Linui, kad savo vaikų gadinti pas tokias treneres tikrai neduočiau :evil:
Vartotojo avataras
arisx
 
Pranešimai: 182
Užsiregistravo: Pen Vas 22, 2008 14:02:37
Stilius: All round

Re: Dviračių lenktynių kultūra ir ką daryti dėl pagerėjimo

Standartinė Tautis » Ant Geg 10, 2016 9:58:57

lenktynės iš esmės man jau nebeįdomios (prioritetai persiskirstė), tačiau vis dar pavartau temas, pasiskaitinėju kaip sekasi, kuom gyvena besivaržantieji. Tokiuose emocijų iškrovose kaip kad ši tema pasigendu palyginimo kaip yra pas kaimynus. pagal daugėjančių varžybinių emigrantų skaičių spėju, kad kažkuo užsienio varžybos yra geresnės, jei nei kelionė nei startinio didesni kaštai neatbaido. Gal galima būtų iš ten tą gerą patirtį semtis?
Vartotojo avataras
Tautis
 
Pranešimai: 383
Užsiregistravo: Ant Rgs 15, 2009 13:59:10
Miestas: Vilnius
Stilius: XC

Re: Dviračių lenktynių kultūra ir ką daryti dėl pagerėjimo

Standartinė G_P » Ant Geg 10, 2016 16:42:51

Production rašė:1. Kam treneriai grūda vaikus ne į savo gardus?
bet sutik yra skirtumas kai gruda V16 ir kai gruda M14. M14 nepajegi su pirma grupe atvaziuoti. Ja atejes organizatorius isveja pagrasines nukirpt cipa, po 2min vel ja traneris atveda verkiancia ir kisa i pirma garda. ir dar veja lauk is ten megejus tipo jiems ten ne vieta. megejui su 20* nr ne vieta o mergytei v14 vieta? tas normalu? normalu kad ten ikista M14 atvaziuos geriau uz savo bendraamzes startavusias tvarkingai is savo gardu? viskam yra ribos. DSQ treneriui reikia det, ir tegu dziaugiasi kad tik DSQ o ne is siuntinejamo megejo snukin
Velomanai Team
Plentas, MTB.
Vartotojo avataras
G_P
 
Pranešimai: 133
Užsiregistravo: Tre Rgp 04, 2010 20:35:46
Miestas: Kaunas
Stilius: Road

Re: Dviračių lenktynių kultūra ir ką daryti dėl pagerėjimo

Standartinė eirelt » Ant Geg 10, 2016 16:50:46

:D daugiau nieko negaliu pasakyt, nors galiu .... :D :D
G_P rašė:gal geriau nesakykit to žodžio 'kontaktinis sportas", nes man nebaisu kai kažkas atsiremia pečiu ar alkūne ar bakstelna vairu i užpakali- aš net nesikeikiu. Keikiuosi kai kažkas per 1 m metasi į šoną. ar kai posukyje pikiruojasi skersai grupės trajektorijos- tas nėra normalu. jei moki aštresne trajektorija išimti, tai išiminėk priekyje važiuodamas arba už grupės kur erdvės daug- pabegsi arba sutaupysi jegų be pavojaus kitiems. kam reikia tų lūžusių kaulų paskutiniam rate, pakutiniam posūkyje? Ar PT garbė ir prizai to verti??? per toki kontaktinio sporto supratimą ir zavalinasi 3juostų kelyje nuokalneje 50kmh+ riedant- kam???
Apkritai per mažai mūsuose gausesnių treniruočių bent 10 žmonių. Visi tobulina greitį o ne techniką
naujas ūkio mazas
eirelt
 
Pranešimai: 36
Užsiregistravo: Pir Spa 19, 2015 16:12:45
Miestas: Pažastėnai
Stilius: Commuting

Re: Dviračių lenktynių kultūra ir ką daryti dėl pagerėjimo

Standartinė V.V » Ant Geg 10, 2016 23:24:08

Gera tema diskusijai sveikinu, Kauno varžybos nebuvo niekuo išskirtines viskas vyko kaip visada, važiavimas visiems praėjo tvarkingai ir gražiai , nors tiesa mačiau nedaug, B grupės varžybos turi savo žavesio ir kitų gerų bei nelabai gerų dalykų, gerai tai, kad ta grupė yra stipriai per gausi tokio formato lenktynėms joje per daug silpnų dalyvių kuriems visai nebūtu gėda startuoti C grupėje, pav visi pagauti ratu ir net vaikų amžiaus sportininkai V ir M 14 su kaikuriomis išimtimis. Šioje grupėje važiuoja tie kurie nori tobulėti ir tobulėja ,, nekalbu apie save". Jaunučiai važiuojantys šioje grupėje yra A grupės ateitis kurie vis labiau išstums mėgėjus ir net veteranus iš A grupės. B grupės varžybos būtu įdomesnės ir naudingesnės stipriems jaunučiams jei taptų truputi sunkesnės, atsirastų daugiau dalyvių sugebančių palaikyti aukštą tempą ilgesnį laiką, ko pasekoje sumažėtu virtimų dėl netolygaus tempo. Dar vyrauja nuomonė ,kad geriau visai nevažiuosiu arba važiuosiu ale maratoną A grupeje, nei pats bandysiu kurti lenktynes B grupėje, nor tos lenktynės jau senai nebevadinamos maratonu.
Taigi dėl visko kas vyksta didelė kaltės dalis yra šitos taurės organizatorių, vis dar tam tikrais būdais nenukreipiančių dalyvių į sau tinkančias distancijas. A grupė skirta aukšto meistriškumo su licenzijomis sportininkams ir pagautus ratu turi iškart nuimti nuo lenktynių. B grupė turi truputi ilgėti ir ji turi būti perspektyvaus jaunimo bei stipresnių mėgėjų ir veteranų grupė, taip pat turi atsirasti C grupė kurioje galėtu startuoti vaikai ir silpnesni mėgėjai, nes kitaip dalyvių nebedaugės , o gal net ims mažėti.
V.V
 
Pranešimai: 37
Užsiregistravo: Pir Sau 07, 2013 0:01:17
Stilius: Road

Kitas

Grįžti į Susitikimai, varžybos, renginiai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių