Dviracio sviesos / lempos

Re: Dviracio sviesos / lempos

Standartinė kauliukas2 » Pir Rgs 19, 2016 8:21:40

Ko jūs dėl tų lempų pjaunatės :) Pas mane 600 lumenų, mielai turėčiau dar daugiau, o kitam gal ir puse tiek pakanka. As jaučiu komfortą gerai apsisšvietęs kelią. Dėl akininimo :) nu dar niekam akys neišdegė juolab nuo vieno T6 ledo, galų gale visad yra galimybė pasirinkti šviesos intesyvumą pagal situaciją. Betkokiu atveju šviesos rezervas yra žymiai geriau nei jos trūkumas. Belieka tik gaminio pasirinkimas, o čia jau daug kriterijų.....
kauliukas2

Stilius: Street

Standartinė jokeas » Pir Rgs 19, 2016 11:05:58

kauliukas2 rašė:Dėl akininimo :) nu dar niekam akys neišdegė juolab nuo vieno T6 ledo, galų gale visad yra galimybė pasirinkti šviesos intesyvumą pagal situaciją.

Pavyzdys kaip reikia praleisti progą patylėti. Akys gal ir neišvarvėjo, bet saugumo, o ir komforto akinamam tai neprideda, be to, akinamas negali „pasirinkti šviesos intesyvumą pagal situaciją“. Dabar kaip tik nemažai sportininkų, kur vienas įsijungęs lempą lyg miške važiuotų, o iš paskos važiuoja visai be lempos. Per pirmąjį išvis kelio nesimato, o antro nesimato, nes jis slepiasi už akinančios šviesos.
jokeas

Stilius: Commuting

Standartinė kauliukas2 » Pir Rgs 19, 2016 12:40:53

Nu tu gal 100 km/h dvirtakiu važiuoji, kad negali palenkti galvos žemyn?
Niekad nekilo tokių bėdų. Nebūkit bobos.
kauliukas2

Standartinė Werdis » Pir Rgs 19, 2016 13:33:49

Na dėl "miškinių" lempų akinimo, tai tenka pripažinti problema egzistuoja. Pats naudoju 1000 liumenų pagrindinę lempą, tai iš aplinkinių reakcijų suprantu, kad net ir nulenkta žemyn ji pakankamai akina. Todėl dvirtakiuose ir šiaip gyvenamose vietose stengiuosi ją išvis išjungti ir naudoju tik 200 liumenų žibintą ant šalmo (ir tai "low mode"). Aišku miško keliukuose nėra nieko smagiau įsijungti visu galingumu-naktis tampa diena :twisted:
Blogesnis variantas važiuojant plentiniu dviračiu-greičiai didesni, norisi stipresnio apšvietimo, bet mano žibintas akina iš priekio atvažiuojančius automobilius. Reikės ieškotis kažko labiau civilizuoto
Vartotojo avataras
Werdis

Stilius: All round

Standartinė kauliukas2 » Pir Rgs 19, 2016 22:16:01

Vaziuodamas masina tamsiame kelyje ir pamates akinanti ciklopa parastai apsidziaugiu kad karkvabalis rupinas savo gyvastim, o negalvoju kad mane akina :) Del dvirtakiu kita kalba.
kauliukas2

Standartinė Werdis » Ant Rgs 20, 2016 12:31:31

kauliukas2 rašė:Vaziuodamas masina tamsiame kelyje ir pamates akinanti ciklopa parastai apsidziaugiu kad karkvabalis rupinas savo gyvastim, o negalvoju kad mane akina :) Del dvirtakiu kita kalba.

Na nežinau apie ką tiksliai galvoja prasilenkiančių automobilių vairuotojai ir ar džiaugiasi, ar liūdi, bet kad mirksi ilgosiomis-faktas! :)
Iš to sprendžiu, kad tai aš turiu problemą kurią reikia spręsti.. :lol:
Vartotojo avataras
Werdis

Standartinė Ega » Ant Rgs 20, 2016 13:55:30

kauliukas2 rašė:Vaziuodamas masina tamsiame kelyje ir pamates akinanti ciklopa parastai apsidziaugiu kad karkvabalis rupinas savo gyvastim, o negalvoju kad mane akina :) Del dvirtakiu kita kalba.

Pritariu!

Daug važinėju su auto ir dviračiu. Tiesiog matau, kad atvažiuoja vienaakis ryškus objektas tai irgi mirksiu, nes aš jo neatpažįstu, jis man keistas :) , bet jau 100% geriau tegu truputi akina ir būna ryškus, negu, kad kažkoks vaiduoklis su spingsulę. Kitą vertus, ar matėte automobilį kuris neakintu dviratininko su ilgomis šviesomis ? Aš ne. Ir pats kai vairuoju, dėl dviratininko tikrai neperjunginėju į trumpas, tiesiog per vėlai pastebiu, kad ten dviratininkas.
O kai pats plentu naktį važiuoju su dviračiu, tas būna tik rudenį, spalio/lapkričio mėn. ir minimalų atstumą(paprastai susilaikau nuo plentinių kelionių naktį), naudoju kinietišką T6 Led-o žibintą. Aišku aš jį nukreipiu optimaliu kampu į kelią, ta prasme, kad aš matyčiau pakankamai ir minimaliai akinčiau ir abejoju ar dėl to sukeliu eismo saugumo pavojų.
Ega

Stilius: None

Standartinė Pov1las » Sek Spa 02, 2016 18:49:48

Dissimilis rašė:Aš commutinimui naudoju jau nekartą aptartą B&M Ixon IQ Premium. Kainuoja iki 50€. Reikia turėt omeny, jog ji naudoja 4xAA baterijas ir jų krovimu reiks rūpintis pačiam (man tai privalumas).
Esu ypatingai patenkintas šita lempa: šviečia puikiai, baterijos laiko labai ilgai (5 ir 20 val), nėra nesąmoningų mirksėjimo rėžimų, tvirtinasi prie šakės, neakina kitų vairuotojų.
Atrodo taip: http://imgur.com/SdI79c4

Ir turėkit visi omeny, kad visokie prožektoriai, Lezyne macro drive ir pan. yra visiškai netinkami važinėti mieste, nes neturi cutoff'o. T.y. šviečia tiek pat į žemę, kiek ir į dangų, o tai reiškia, jog smarkiai akina priešpriešinį eismą, arba reikia taip palenkti, jog nieko nebesimato už 20m.
Elkitės atsakingai ir nenaudokit offroad lempų keliuose :)

Galvoju ir aš įsigyti šią BM IXON IQ Premium lempą ir dar noriu pasitikslinti keletą klausimų:

1. Kaip veikia lempos laikiklis jį tvirtinant ant vairo? Važiuojant nelygių keliu ar kratantis per duobes lempa nesmunka į priekį / atgal? Matau, kad naudoji lempą pritvirtinęs ant šakės, bet gal turi / žinai patirties dėl lempos naudojimo ant vairo?

2. Laikiklį ant šakės įsigijai specialiai iš B&M ar pritaikei kitokį? Pas mane priekyje ant šakės apskritai nėra "skylės" tvirtinimui tai turbūt ant šakės neišeis pritvirtinti. Gal tokiu atveju yra kokia nors kita alternatyva tvirtinimui ne ant vairo?

3. Gal žinai ar lempa lygiai taip pat neakina kitų žmonių ir tais atvejais kai jinai tvirtinama ant vairo, o ne tik ant šakės?

4. Man kyla abejonių sprendžiant dėl šios lempos įsigijimo dėl to, kad ji, kiek suprantu, neturi water resistance. Bet kaip suprantu, pats važinėji per lietų ir kol kas vidksd veikia? Tačiau, kaip suprantu, turi info, kad dėl to problemų jau turėjo kiti tavo pažįstami?

5. Iš foto matau, kad naudoji gaubtuvą, kuris dedamas ant lempos viršaus. Kaip suprantu, jį reikia įsigyti papildomai. Kokiu tikslu jį naudoji? Pasiteisina?

6. Kokias AA baterijas naudoji siai lempai?
Pov1las

Standartinė Icetom » Sek Spa 02, 2016 20:38:00

Pov1las rašė:Galvoju ir aš įsigyti šią BM IXON IQ Premium lempą ir dar noriu pasitikslinti keletą klausimų:

1. Kaip veikia lempos laikiklis jį tvirtinant ant vairo? Važiuojant nelygių keliu ar kratantis per duobes lempa nesmunka į priekį / atgal? Matau, kad naudoji lempą pritvirtinęs ant šakės, bet gal turi / žinai patirties dėl lempos naudojimo ant vairo?

2. Laikiklį ant šakės įsigijai specialiai iš B&M ar pritaikei kitokį? Pas mane priekyje ant šakės apskritai nėra "skylės" tvirtinimui tai turbūt ant šakės neišeis pritvirtinti. Gal tokiu atveju yra kokia nors kita alternatyva tvirtinimui ne ant vairo?

3. Gal žinai ar lempa lygiai taip pat neakina kitų žmonių ir tais atvejais kai jinai tvirtinama ant vairo, o ne tik ant šakės?

4. Man kyla abejonių sprendžiant dėl šios lempos įsigijimo dėl to, kad ji, kiek suprantu, neturi water resistance. Bet kaip suprantu, pats važinėji per lietų ir kol kas vidksd veikia? Tačiau, kaip suprantu, turi info, kad dėl to problemų jau turėjo kiti tavo pažįstami?

5. Iš foto matau, kad naudoji gaubtuvą, kuris dedamas ant lempos viršaus. Kaip suprantu, jį reikia įsigyti papildomai. Kokiu tikslu jį naudoji? Pasiteisina?

6. Kokias AA baterijas naudoji siai lempai?

Taip šis priekinis žibinto modelis šviečia pavyzdingai (gera šviesa, plačiai ir toli apima). Turi tolimas (auto vairuotojams duoti signalą, kad išjungtų ilgasias) ir artimų šviesų režimą. Akumuliatoriai kiek ilgiau galėtų laikyti originalūs komplektuojami. Didžiausia problema, dėl ko dabar dulka lentynoje (spėjau gal tik porą mėn. pasinaudoti)- nevykęs tvirtinimas: tiek pats užveržimas, tiek tvirtinimo į laikiklio "bėgius" plastmasė- per daug kieta-trapi palieka prie 0-+10C. Ko pasėkoje sunkiai laikydavosi dėl vibracijos ant vairo tiek plentinio, tiek tuo labiau MTB. Pasekoje vieną dieną tiesiog nulekė nuo tų "bėgių" minant per pervažą. Pasekmė sulūžęs korpusas. Vakar nusipirkau Sigma Speedster, dar nespėjau vakare "pratestuoti", bet vizualiai lempos korpusas, plastmasės atrodo kitame lygyje lyginant su minėtu BM modeliu.

Dėl 3. Jei lempa turės vokišką StVZO sertifikavimą- neakins.
Dėl 4. Teko minti ir per lietų, sningant net:), viskas ok buvo.
Dėl 5. Jis yra komplekte- aš užklijavau, nes per daug spigindavo į akis iš apačios.

Reziumuojant švietimo savybės superinės, su kokybe pačio korpuso ir jo tvirtinimo BM turėtų gerai padirbėti, mano nuomone.
Icetom

Standartinė Pov1las » Sek Spa 02, 2016 22:49:00

Icetom rašė:Taip šis priekinis žibinto modelis šviečia pavyzdingai (gera šviesa, plačiai ir toli apima). Turi tolimas (auto vairuotojams duoti signalą, kad išjungtų ilgasias) ir artimų šviesų režimą. Akumuliatoriai kiek ilgiau galėtų laikyti originalūs komplektuojami. Didžiausia problema, dėl ko dabar dulka lentynoje (spėjau gal tik porą mėn. pasinaudoti)- nevykęs tvirtinimas: tiek pats užveržimas, tiek tvirtinimo į laikiklio "bėgius" plastmasė- per daug kieta-trapi palieka prie 0-+10C. Ko pasėkoje sunkiai laikydavosi dėl vibracijos ant vairo tiek plentinio, tiek tuo labiau MTB. Pasekoje vieną dieną tiesiog nulekė nuo tų "bėgių" minant per pervažą. Pasekmė sulūžęs korpusas. Vakar nusipirkau Sigma Speedster, dar nespėjau vakare "pratestuoti", bet vizualiai lempos korpusas, plastmasės atrodo kitame lygyje lyginant su minėtu BM modeliu.

Dėl 3. Jei lempa turės vokišką StVZO sertifikavimą- neakins.
Dėl 4. Teko minti ir per lietų, sningant net:), viskas ok buvo.
Dėl 5. Jis yra komplekte- aš užklijavau, nes per daug spigindavo į akis iš apačios.

Reziumuojant švietimo savybės superinės, su kokybe pačio korpuso ir jo tvirtinimo BM turėtų gerai padirbėti, mano nuomone.

Ačiū už atsakymą. Galvoju o kaip butų jeigu šią lempa tvirtintume ant kito laikiklio - http://www.bike-discount.de/en/buy/universal-headlight-bracket-69643/wg_id-301?lang=en Vizualiai jis kaip ir kitoks negu su orignalia BM lempa, bet panasus. Greiciausiai butu tas pats... Teks pergalvoti, kokią kitą lempą pirkti.. :/

Norisi, kad lempa neakintų kitų (atitikimas vokiskams standartui), tvirtinimas veiktų tinkamai, gerai šviestų (nėra poreikio turėti 800 ar daugiau liumenų off-road'ui), baterija veiktų protingai ilgą laiką, galima būtų naudoti lietaus / sniego sąlygomis. Kol kas atkritus BM Ixon turbūt reiks galvoti apie vieną iš šių variantų (visos atitinką vokiečių sertifikavimą):
- http://www.philips.co.uk/c-p/BF48L20BBLX1/led-bike-lights-saferide/overview (irgi yra komentaru dėl prasto laikiklio, baterijos veikimas nėra ilgas)
- http://www.cateye.com/de/products/detail/HL-EL550G-RC/ (realus variantas, nieko išskirtinio bet ir nėra akivaizdžių minusų, laikiklis galbūt bus geras)
- http://www.trelock.com/web/en/licht/batterie/batterie-frontscheinwerfer.php LS 950 CONTROL ION (baterija laiko ilgai, bet sveria daug ir yra komentarų dėl prasto laikiklio).

Gal teko susidurti su auksčiau nurodytais variantais? Jeigu reiks atmesti ir juos, tai nžn, teks turbūt pirkti kažką amerikietiško / angliško ir neatitinkančio vokiečių sertifikato (Lezyne ir pan.) ir stengtis neakinti kitų :/
Pov1las

Standartinė Čingačgukas » Pir Spa 03, 2016 9:03:22

Pirk su išoriniu akumu ir vargo nematysi: lempa bus lengvesnė ir tikrai nesimakaluos važiuojant per duobes, plius daug ilgiau švies su vienu pakrovimu.
Artūras
Vartotojo avataras
Čingačgukas

Standartinė Pov1las » Pir Spa 03, 2016 11:58:14

Kažkaip nenoriu imti su išoriniu akumu, nes nenoriu apsikarstyti laidais ir papildoma įrangą. Juolab, kad man labai daug šviesos nereikia - aš į "piktą" off-road trasą nevažiuoju.
Pov1las

Standartinė Čingačgukas » Pir Spa 03, 2016 13:44:56

Tada jau tamstai reikia pačiam apsispręsti ko reikia. Turiu ne vieną pažįstamą, kurie naudoja BM Ixon, pas visus sulūžę laikikliai/lempos. Aišku važinėja jie miškais, gal todėl ir neatlaiko svorio tie laikikliai nuolat kratant. Lygiais keliukais važinėjant gal ir laikys be jokių problemų. Šiaip tai šviečia tikrai neblogai
Artūras
Vartotojo avataras
Čingačgukas

Standartinė Pov1las » Pir Spa 03, 2016 20:14:42

Na as irgi miskais, per saknis, zvyruotais keliais ar kita bekele pavazineju, todel ir klausiau del tos lempos. Dabar is tavo ir Icetom komentaru aisku, kad tos BM lempos geriau nepirkti, nes bus bedu su laikikliu. Su isoriniu akumu irgi imti nenoriu. Todel teks ieskoti kazkokios alternatyvos. Greiciausiai apsistosiu ties viena is mano minetu lempu - greiciausiai Cateye GVolt 50, Trelock LS 950 arba Philips Saferoad 80. Geresniu neakinanciu (turinciu vokiska sertifikata) lempu neradau. Todel klausiu gal turite patirties su viena is siu triju lempu.
Pov1las

Standartinė Čingačgukas » Ant Spa 04, 2016 9:05:54

Nesuprantu ko žmonės baidosi išorinių akumų :) Jis dažniausiai būna su velkro juostelėmis todėl lengva nuimti/uždėti, tuo tarpu lempą su integruotu akumuliatoriumi reikia nuolat nuiminėti/išiminėti akumuliatorius, kad pakrauti. nuo to nuolatinio tampymo ir išsimala ten viskas. nebent tavo dviratis "gyvena" prie rozetės.
Artūras
Vartotojo avataras
Čingačgukas

Standartinė Pov1las » Ant Spa 04, 2016 11:01:22

Genialu tai, kas paprasta :) Todel kuo maziau laidu ir detaliu tuo paprasciau. Pvz jei teks kur dvirati prirakinti (nors to vengiu apskritai), tai jau teks nusiimti ir akumuliatoriu, laida, tvirtinimus ir lempa (kuri turbūt ne visada gali nusimti paprastai) ir visa tai kazkur susideti :). Tai jau nėra per daug patogu.

Na bet atsižvelgiant į tai, kad su integruotu akumu lempu, kurios (i) neakintu (atitiktu vokiska sertifikata), (ii) protingai kainuotu, (iii) protingai sviestu, (iv) gerai laikytusi ant laikiklio, (v) butu atsparios dregmei (naudojimas lijant ir sningant) yra menkas pasirinkimas, kokios butu rekomendacijos lempu su isoriniu akumuliatoriumi, kurios atitiktu auksciau nurodytus kriterijus (manykime, kad max kaina - apie 100 euru)?

Aciu
Pov1las

Standartinė Čingačgukas » Ant Spa 04, 2016 11:08:25

čia jau turėtumei pats ieškotis kas atitiks visus šiuos kriterijus, tik bijau, kad į 100 neįtilpsi :)
Gal 4 metus naudojau Magicshine MJ856, dabar turiu MJ880 - neturi jos jokių tavo paminėtų sertifikatų, bet važiuodamas mieste, keliu, dvirtakiu ir pan. nustatau ant minimalaus galingumo - man šviesos daugiau nei pakankamai, nes nustatyta, kad šviestų gana arti ir niekas niekada nereiškė pretenzijų, kad akinu. Miškuose jau švieti kiek nori ir kaip nori.
Bent jau mano supratimu (gal klystu), jei važinėji plentu dideliai greičiais tai lempą turėsi kelti aukštyn ir net ir tos licencijuotos kažkiek akins.
Artūras
Vartotojo avataras
Čingačgukas

Standartinė Mototarka » Ant Spa 04, 2016 11:48:15

O sertifikatą visada su savim vežiojatės? Praeiviam rodot? :lol:
Mototarka

Standartinė Pov1las » Ant Spa 04, 2016 13:39:14

As dar neturiu lempos su sertifikatu, tai neturiu ką parodyti :) Bet nepatinka dviratininkai, kurie iš priekio važiuoja ir akina nesuprasdami (arba dar blogiau - suprasdami), kad jų lempa visiškai netinka naudoti taip, kaip jie ją naudoja (o tokių neišmanėlių - apstu). Tokių dviratininkų "apakintas" siauresniame keliuke galiu juos netyčia pečiu ar alkūne "užkabinti". Po to reikės juos kelti nuo žemės ir dar papasakoti apie lempų naudojimą... Gaila tam laiko. Norėtųsi, kad visi būtų supratingi. O jeigu dar koks motoroleris ar automobilis važiuos tokio dviratininko priekyje, tai gali išvis liūdnai tokiam dviratininkui baigtis.
Pov1las

Standartinė Mototarka » Ant Spa 04, 2016 15:16:30

Vairai ant dviračių šiais laikais populiarūs iš apvalaus profilio - vamzdžio, tokia forma padeda ant jo pritvitintos lempos spindulį lengvu rankos judesiu nukreipti šiektiek žemiau :lol:
p.s. kablelius susidėliokit patys, su telefonu sunku labai :lol:
Mototarka

AnkstesnisKitas

Grįžti į Dviračiai, rėmai, dalys

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Yahoo [Bot] ir 2 svečių