Padangos

Re: Padangos

Standartinė Bagazine » Tre Kov 29, 2017 17:30:59

Čingačgukas rašė:nenusimontuos ta paprasta padanga ant paprastų lankų (ypač turint omenyje, kad dažniausiai pučiama mažiau oro nei su kamera). Pas mane paprastos padangos ant TLR lankų užsimontuodavo labai lengvai, o TLR padangos tų pačių lankų - sunkiai.

TlR ratlnkiai turetu naudot ir TLR padangas. Apskritai reiktu ziuret kaip gamintojas suvokia ta TLR. Paprastai minejau TLR bortas zemesnis nei ne TLR ratlankio ir automatiskai TLR padanga mazesnio diametro. Jei suvokiama stai taip : http://www.wheelbuilder.com/images/D/NoTubes_BST_detail-07.jpg ir jei naudosi ant su mazesniu bortu ratlankio didesnio diametro padanga taip vadinama kamerine, as taip nenaudociau.... Jokio skirtumo su kamera be kameros.

As turejau galvoje standartini ratlanki standartine padanga. Kad bekamerines padangos kordas nusileis zemiau uzsirakinimo griovelio tai nei patikimumo nei sandarumo neprideda. Schwlabe visos padangos diametru lyg butu bekameriniams ratlankiams.

Pvz Continental vel kitaip supranta bekameriniu TLR varijanta. Jie padangas TLR Protection varijantas ir daro padangas standartinio bekamerinio varijanto, pacio kordo diametras, bet klijuoja papildoma juostele ant kordo i apacia, kuri mano galva tureti velgi geriau rakintis ant auksesniais bortais ratlankiu.
http://blobs.continental-tires.com/www8/servlet/blob/52540/5367d9f954a8a4ca88c1b54368d491f7/protection-cutaway-01-data.png

Tai padanga jei nusimontuos ji nusimontuos ir su kamera. Bet pripustai padangai kad ir mazesniu 50% slegiu, del kurio paprastai naudojamas bekamerinis varijantas sunkiai nusimontuos pripusta, nors ir lengvai ji uzsidejo. Nes dedant vis tiek vienas krastas pasiduoda kito krasto atzvilgiu.
Bagazine

Stilius: All round

Standartinė Bagazine » Tre Kov 29, 2017 18:36:33

http://reviews.mtbr.com/wp-content/uploads/2016/02/Stans-No-Tube-Rim-Cutaway.jpg
radau dar viena pvz ten butent uzbraukta kryzium standartinis kamerines padangos ir standartinio ratlankio bekamerinis panaudojimas. Bet jei imti continental jis butent toks ir yra tik su paklijuota juosta i apacia. O ghetto varijante tas kryzius mano galva perdetas.
Bagazine

Standartinė Čingačgukas » Ket Kov 30, 2017 8:50:07

Galiu pasakyti tik iš savo patirties (nedidelės) - bekamerinės padangos ant UST lankų montuojasi tikrai sunkiai, sakyčiau netgi tam tikrų įgūdžių reikia. kai pirmą kartą montavau Ralfus ant Fulcrum Red Metal ratlankių tai ir prakaitavau, ir keikiausi :) Po aišku pramokau, atradau tam tikrą "techniką", tuo tarpu ant prieš tai turėtų Bontrager Ranger ratlankių paprastos Bontrager padangos sakyčiau lengvai montavosi. nežinau kiek tai įtakoja skirtingas padangų gamintojas.

Draugui buvo atvejis - miške staigiame posūkyje nuo ZTR Crest lanko nušoko TLR Ralfas. galima aišku galvoti gal sumontuota buvo blogai ir pan., bet ta kombinacija paprastas ratlankis su paprasta padanga man kažkaip pasitikėjimo nekelia. Ne šiaip sau gamintojai gamina specialiai tam skirtus lankus ir padangas.

Čia tik mano asmeninė nuomonė, todėl į ginčus nesivelsiu :)
Artūras
Vartotojo avataras
Čingačgukas

Stilius: None

Standartinė Bagazine » Ket Kov 30, 2017 12:05:22

Is tikro saziningai pasakius bekamerinis tik vienas standartas realus buvo UST...

Tubeless ready man is viso nieko nesako, kol konkreciai neisigilini kaip konkreti padanga derinasi su konkreciu ratlankiu..
Man asmeniskai geriau kai ratlankio bortai aukstesni ir paliekama tam tikra tolerancija. UST bortai taip pat pakankamai auksti...

Ten rakinti padanga prie pat pagrindo praktiskai sugalvojo Stans su Shawalbe. Bent jau vienas apie kita savo reklamose duoda
uzuominas kaip gerai jie dera vienas su kitu. Tai ztr ratlankis kaip ir skirtas Schwalbe, tai kad nusimontavo tai irodo ant kiek
"gerai veikia" tas BST... Taip vadinasi kai padangos kordo diametras praktiskai rankinasi prie pat ratlankio pagrindo....
Kodel blogai aukstesni ratlankio bortai, jie argumentuoja kad trins padangos sonus ir didesne tikimybe leisti ora...
Jei padangos kordas rakinasi prie borto vidurio, atseit jis vaikscios gaudamas smugius.
Priminsiu kaip atrodo BST varijantas http://fcdn.mtbr.com/attachments/wheels-tires/335480d1203267932-stans-bead-socket-technology-height-compare%5B1%5D.gif UST ratlankio bortai aukstesni... O ant kiek patikimas tas BST kad ir suderinama padanga ir neblogai irodo minetas nusimontavimo
pvz,. Tai ko gero jis gerai veiks kol naujas ratlankis ir nauja niekad nenusimontavusi-neissitampiusi padanga.

Siai dienai turetu but daug tikslesnis padangu ETRTO diametras... Ir ratlankio borto aukstis. Ir padangos uzsirakinimo borto aukstis. Arba kas tas TL turetu but apibrezta kaip standartas daug tiksliau.. Nes keli mm i viena i kita puse daug ka keicia.

O nusimontavimo priezasciu daug gali but.. Man buvo problema kai blogai buvo izoliuotas ratlankis ir oras patekdavo i jo vidu.... Bet gana hermetiskai laike stipinai.
Tai sumontavus padanga ji net kelias dienas stovejo ir neleido oro... Pradejus vaziuot aisku stipinai nuo judejimo pradejo leist ora ir padanga nuleido per keliolika minuciu.... Kadangi ZTR ratlankis turi idealiai prie ratlankio uzrakinti padanga praktiskai be jokios tolerancijos, galejo but arba senoka padanga isstampius, nes tokiu atveju ir diametras padidejes. Arba gal is ties uzdeta ne iki galo, as tai ipuciu vos ne max pradzioje slegio ir su juo kelias dienas pavazinejo del visa ko pikto.

Bet kol nera tiksliai nusistovejusiu standartu mano galva geriau aukstesni bortai. Netgi jei imti standartine padanga ir standartini ratlanki juk nesirakina padanga prie pat ratlankio grioverlio. Kazkur per viduri. Tai tolerancijai gali but dar pakankamai vietos kad ji nulektu.

Cia nenorejau plestis i bekameriniu padangu niuansus. Tiesiog buvo mineta kad gailimasi kad veltui nupirktas Sealantas. Kaip supratau pinigu nera daug, patirties taip pat... Todel pasiuliau Ghetto varijanta mano galva geriausia pradziamoksli susipazistant su bekameriniais niuansais. Nors ir reikalauja papildomu investiciju,
BMX kamera. Ir kuris negali duot garantiju kad viskas bus gerai...
Bagazine

Standartinė mantasm » Ket Kov 30, 2017 12:18:15

Man būtent Schwalbe buvo nusimontavus nuo ZTR lanko 1 kartą. Prasidūriau, RYŠKIAI nukrito slėgis. Bet tingėjau pompuot ir "ai parvažiuosiu, gi tubeless". Parėjau pėstute :)

O apart to tfu tfu tfu jau gal 4 metus be problemų. Iš visų bandytų padangų ant ZTR lankų - Schwalbe lengviausiau užsipučia. Ir nusiima sunkiausiai.
mantasm

Standartinė Čingačgukas » Ket Kov 30, 2017 13:12:59

Vadinasi tu jau antras mano žinomas žmogus, kuriam nusimontavo nuo Crest :)
Artūras
Vartotojo avataras
Čingačgukas

Standartinė mantasm » Ket Kov 30, 2017 13:39:48

Ne Crest, Arch EX :) Bet kiek mačiau jų kantų konstrukcija panaši, esmės nekeičia.

Įdomu ar tuo kitu atveju nebuvo irgi slėgis kritęs. Kiek tenka skaityt didesniuose forumuose, praktiškai visoms kombinacijoms yra labai slidi riba tarp minimalaus slėgio kuris gerai laiko ir tokio, kuris ant antro posūkio nusiima.
mantasm

Standartinė Čingačgukas » Ket Kov 30, 2017 14:37:08

Nežinau ką laikai slėgio kritimu :) pvz., aš sveriu apie 73, bet pučiu apie 2, man kažkaip baisu su mažesniu slėgiu važinėti.
Pažįstamas, kuriam nusimontavo, irgi panašaus svorio, sakė slėgis buvo 1,5-2,0, staigiame posūkyje pokštelėjo padanga - nušoko nuo borto ir kažkaip stebuklingai atgal užšoko, oro liko apie 1, tai jis dar parvažiavo namo.
panašiu metu ratus pirkome, tai jis labai džiaugėsi, pamatęs filmuką, kad net ir su ypač mažu slėgiu rankomis neįmanoma numontuoti nuo Crest borto ir kalbėjo, kad aš klaidą padariau pirkdamas saviškius. filmukai filmukais, o realybėje gavosi kitaip. gerai, kad laimingai, nes galima ir nusiversti gerai ir pasistumti kokius 20 km :) Nors aš, po to, kai perpjoviau padangą ir pienas negelbėjo, visada vežiojuosi kamerą. Nusimontavus irgi pagelbėtų. nors, kaip minėjau, man su 2 barų slėgiu niekad nieko panašaus nebuvo. gal tiesiog per lėtai važinėju :)
Artūras
Vartotojo avataras
Čingačgukas

Standartinė mantasm » Ket Kov 30, 2017 14:52:33

Su panašiu svoriu į 29x2.2" padangas pučiu ~ 22psi (1.5bar?) priekyje ir ~27psi (<2bar) gale. Be problemų tiek per šaknis, tiek per akmenis kalnuose. Kai nusimontavo buvo graudžiai mažai. Per šaligatvius važiuodamas garantuotai būčiau ratlankį palankstęs.

O kamerą kas be ko vežiotis reikia. Gali ir pieną išpurkšt per rimtą skylę, ir ventilis staigmeną padaryt ir dar velnias žino kas nutikt. Arba šiaip pienas gali būti nuo senatvės išdžiūvęs. Be to kamera praverčia ne tik padangoms tvarkyti.
mantasm

Standartinė Bagazine » Ket Kov 30, 2017 16:38:40

Ten tokios aisku bendos taisykles nera ir rekomenduojama slegi matuot praktiskai bandant.

Bet grubiai daug kam tinka taip vadinama trecdalio taisykle nors ir grubi...

Savo svori dalini is 30 ir turi barais priekine padanga 2.2 plociui su kamera. Turima slegi dalini is 3 ir daugini is 2 ir turi slegi bekameriniam varijantui.
Galine padanga paprastai puciama 0.2 bar daugiau 3 psi...
Bet cia gal tinka nuo 70kg... 50kg dviratininkui kazin ar tiks 2.2 plocio priekine padanga 1.11 bar nors ka gali zinot.

Paprastai be didesniu problemu vazinejama iki 1.6 bar priekis - 1.8 galas...

Kazkur senai maciau lenteles pagal dviratininko svori, padangos ploti ir kameriniam bekameriniam varijante.
Bagazine

Standartinė Ubrt » Ket Kov 30, 2017 22:31:51

Šiek tiek apšvietėt. Tai sakykim,dabar jeigu norėsiu persidaryt iš kamerinės į tubeless, tai su sena padanga įmanoma tą pasidaryt ar jau bus per daug išsitampius? Nes kai klijavau kamerą , tai buvau įsidėjęs ratlankį į padangą,tai tarp ratlankio ir padangos labai daug vietos yra,vadinasi niekaip oro neišeitų pripūst. Ar aš klystu?
Ubrt

Standartinė mantasm » Ket Kov 30, 2017 23:19:06

Galima. Bet gali nesigauti užpūsti su namine pompa ir teks pasinaudot kompresorium degalinėje.
mantasm

Standartinė Čingačgukas » Ket Kov 30, 2017 23:36:38

Kaip jus degalineje puciate tuscia padanga. As pirma karta namuose niekaip negalejau uzmontuoti, nuvaziavau i degaline, bet ji man is viso nepute. Vaziavau i servisa :). Po to pasidariau namini "kompresoriu" is bambalio.
Artūras
Vartotojo avataras
Čingačgukas

Standartinė mantasm » Pen Kov 31, 2017 0:08:07

Su mašininio->dviratinio ventilio adapteriu. Statoil ir Neste pripučia, ta pati procedūra kaip su auto. Užstatau max slėgį kiek leidžia ir pirmyn. Svarbiausia nesumaišyti kuris adapteris iš mašininio į dviratinį, o kuris atvirkščiai. Teko išmokti sunkiuoju būdu :?
mantasm

Standartinė Ubrt » Pen Kov 31, 2017 0:36:03

namie gal ir gausis,nes turiu mašininį oro kompresoriuką. Tai gal pavyks su tuo pripūst. Dėkoju visiems už pagalbą, labiau atšilus orams, bandysiu keistis iš kamerinės į bekamerinę :)
Ubrt

Standartinė Čingačgukas » Pen Kov 31, 2017 8:07:03

mantasm rašė:Su mašininio->dviratinio ventilio adapteriu. Statoil ir Neste pripučia, ta pati procedūra kaip su auto. Užstatau max slėgį kiek leidžia ir pirmyn. Svarbiausia nesumaišyti kuris adapteris iš mašininio į dviratinį, o kuris atvirkščiai. Teko išmokti sunkiuoju būdu :?

Adapterį turiu, bet nežinojau bajerio, kad reikia max slėgį nustatyti :)
Na, bet, kad jau pasidariau bambalį tai su juo dar paprasčiau ir nereikia niekur važiuoti. iš tiesų tai pora paskutinių kartų kažkaip pasisekė su Topeak Mountain pompa užmontuoti.
Artūras
Vartotojo avataras
Čingačgukas

Standartinė mantasm » Pen Kov 31, 2017 8:51:15

Nežinau ar "max slėgis" padeda. Šiaip ar taip tubeless iš pradžių pripučiu iki kiek leidžia lankas/padangas, kad atsistotų viskas į vietas, dėl to ir spaudžiu max :)
mantasm

Standartinė Bagazine » Šeš Bal 01, 2017 8:48:46

Man atrodo tas bambalis be konkurencijos bet kokiu atveju pries kolonele. Vezt i ja rata, atgal... Ten gali pasirodyt kad zarnele sunku rast. Senukuose pilna metrais parduoda bus tik keli centai. Schwalbe parduoda ir uz atitinkama kaina https://www.schwalbetires.com/node/5292

O sonus gerai ismuilinus, as naudoju elementaru skiesta indu plovikli ir kempenele, eina uzpusti ir su stacionaria normalesne rankine pompa.
Bagazine

Standartinė Bagazine » Pir Bal 03, 2017 12:33:24

Gal kam bus reikalinga radau paciu vartotoju pildoma padangu plocio ir aukscio duomenu baze.
http://www.reifenbreiten-datenbank.de/
Bagazine

Standartinė stafass » Ant Bal 04, 2017 23:21:09

Mano Hans Dampf jau tuoj bus galas. Ką patarsit vasarai į galą užsimesti 29"? Enduro/AM kartais DH.
Vartotojo avataras
stafass

AnkstesnisKitas

Grįžti į Dviračiai, rėmai, dalys

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 7 svečių